Menu Zamknij

Agata Kowalska

Agata Kowalska – radca prawny i wspólnik zarządzający w Kancelarii Chabasiewicz Kowalska i Wspólnicy S.K.A.

Główny obszar jej działalności to polskie i międzynarodowe transakcje M&A, obsługa prawna inwestycji VC/PE i prawo spółek. Zajmuje się również ochroną praw własności intelektualnej oraz rynkiem e-commerce.

Na co dzień projektuje i wdraża rozwiązania prawne, podatkowe i biznesowe dla swoich Klientów. Zdobyła doświadczenie w transakcjach dotyczących podmiotów z różnych branż, głównie nowych technologii (fintech, biotech, gaming). Zarządza projektami na rynkach polskim i międzynarodowych (Europa, Azja, Ameryka Północna). 

Dzieli się wiedzą i doświadczeniem. Prowadzi szkolenia dla studentów i przedsiębiorców. Jest ekspertem legislacyjnym Izby Gospodarki Elektronicznej. Działa w ruchu ekonomii wartości Open Eyes Economy on Tour. Jako prelegentka jest ekspertką w zakresie prawa dla nowych technologii. Szkoli studentów prawa wraz z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa. Jest mentorką wiodącą w Women in Law Foundation dla młodych prawniczek.

Aktywnie angażuje się w działalność Stowarzyszenia „Piękne Anioły”, którego jest wiceprezeską. W roku 2021 otrzymała prestiżowy tytuł Filantropa Krakowa oraz znalazła się na liście 25 najwybitniejszych prawniczek magazynu Forbes.

Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.