Menu Zamknij

Rafał Żak

Zajmuję się rozwojem ludzi i organizacji. Od 2003 roku robię to na wiele sposobów, najczęściej w roli mówcy, trenera i autora książek. W roli trenera lubię pracę z grupami wysokiego potencjału, czyli osobami, które swoimi codziennymi działaniami przyczyniają się do rozwoju całych organizacji. Zaliczam do tej grupy menedżerów, koordynatorów, szefów zespołów projektowych, trenerów wewnętrznych. W roli mówcy łączę wartość merytoryczną z do atrakcyjną dla odbiorców formą. Prowadzę wystąpienia dla przeróżnych organizacji, najczęściej w takich tematach jak rozwój, motywacja, zarządzanie, innowacyjność i uczenie się z niepowodzeń. W roli autora publikuję książki poświęcone rozwojowi kompetencji. Wiele z nich (nie wszystkie) cieszą się uznaniem czytelników, część (ze dwie) nawet zdobywało przeróżne festiwalowe Nagrody. 

W 2014 roku wygrałem konkurs na mowę roku, organizowany przez Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówczyń i Mówców. Tak właśnie zostałem członkiem Stowarzyszenia. Podczas Festiwalu Inspiracji 2019 wygrałem z kolei konkurs na najlepsze wystąpienie. Wydaj się zatem, że trzymam tutaj stały, wysoki poziom 😉

Czasem jest tak, że po takim opisie ktoś prosi mnie, żebym o sobie opowiedział coś jeszcze. Odpowiadam wtedy: „Lubię trzymać się zasady Pokaż, że jesteś fachowcem, a nie mów o tym”. Najlepiej będzie mnie właśnie w któreś z mojej roli zobaczyć i przekonać się samodzielnie.