Menu Zamknij

Zbigniew Kowalski

Wolontarialny wiceprezes zarządu Stowarzyszenia oraz dyrektor programowy corocznego Festiwalu Inspiracji. Członek Rady Założycieli. Na co dzień dyrektor znanej spółki „Komunikacjazpacjentem.pl” Jeden z pierwszych nauczycieli akademickich w Polsce, nauczający studentów wydziału lekarskiego metod porozumiewania się z pacjentami.

Doświadczony mówca motywacyjny, konsultant i trener komunikacji interpersonalnej. Zajmuje się projektami rozwojowymi dla Lekarzy i Farmaceutów oraz pracowników firm farmaceutycznych. Świadczył usługi dla 109 kluczowych przedsiębiorstw z tego sektora.

Z wykształcenia negocjator i specjalista ds. komunikacji. Absolwent podyplomowego kursu „Zaangażowanie pacjenta w proces terapeutyczny” na Uniwersytecie Medycznym Stanforda. Autor istotnych badań opinii publicznej, jak: oczekiwania Pacjentów wobec Lekarzy. Od 2000 roku z jego wiedzy skorzystało ponad 140 000 osób, w tym ponad 70 000 Lekarzy, 25 000 Farmaceutów, 10 000 Pielęgniarek i ponad 20 000 pracowników firm farmaceutycznych.

Pełni funkcję Przewodniczącego Sekcji Motywacji Pacjentów Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej. Występuje na najważniejszych zjazdach, konferencjach i kongresach medycznych. Jego wystąpienia dotyczą porozumienia, lojalności, zarządzania relacjami
i motywowania do przestrzegania zaleceń dzięki dobrej komunikacji. 

Współautor bestsellerowej książki „Mount Everest Biznesu”, autor rozdziałów na temat komunikacji w podręcznikach „Nieprzestrzeganie zaleceń terapeutycznych”, „Kompleksowa opieka nad pacjentem w wieku podeszłym”, „Kuchnia dla serca” i autor poradników „Zdrowa Komunikacja”, „Wspólnie dla serca”, „Jak stworzyć gabinet doskonały”, „Komunikacja z pacjentem w gabinecie okulistycznym”, „Współodpowiedzialność w terapii hemofilii – jak rozmawiać z pacjentem i jego rodziną”.

Akredytowany konsultant Insights Discovery (typologia behawioryzmu) oraz Body Language Institute Washington (rozpoznawanie kłamstwa w kontakcie interpersonalnym).

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com